Long Arctic Fox - Kingfisher Blue ( 5 - 7 cm karvapituus )
RiverBug - Arctic Fox Long on Suomalaisista raaka-aineista, suomessa River Rangerin / Beggarin yhteistyössä valmistamaa korkeatasoista ketunkarvaa vaativampiinkin sidoksiin. Long karvapituus ja yli 30 värin valikoima mahdollistavat lukuisten eri väristen perhojen sitomisen tehtäessä pienempiä ja keskisuuria perhoja.
Tähänkään karva-diiliin ei kuulu mukaan "dubbingia" ja karva on heti sidontavalmista "kauraa".
Xlong - laadussa palasemme pisin karvapituus on 7-10 senttimetriä. Jokaisessa palasesssa on 1 cm pätkä häntää, joten palaset ovat todella riittoisia ja hinta/laatusuhde on ylivoimainen kilpailijoihin!
Xlong - karva on pituudeltaan sopivaa materiaalia Keskikokoisiin- ja Hieman isompiin perhoihin, joko siiven alusväriksi tai siiven pääväriksi.
Siiven alusväriksi suosittelemme toki edullisempia ja monipuolisempia Shorty (3-5 cm)- ja Long (5-7 cm)- karvalaatuja!
Yhdistelemällä eripituisia karvalaatujamme, sidot huippuperhot niin hauelle, kuin merilohillekin ja järkihintaan!
Made in Finland.
#putkiperho
#ketunkarvat
#kingfisherblue
#riverbug
#beggar
#kettuperho
Tuotteita varastossa: 1 kpl
